Ana içeriğe atla

Yılbaşı Hediyesi Eşime Aşk Kurabiyelerim

Olayların en başına dönecek olursam ben bir tane dizi izlerken orada minik harf kalıpları gördüm kız sevgilisiyle beraber kurabiye yapıp üstüne de isimlerini bastılar. Nasıl canım çekti nasıl canım çekti anlatamam. Zaten bir iki yazımda da bahsetmiştim böyle bir şey görünce dayanamıyorum yapasım geliyor. Hobi manyağı desekte doğru olur benim için dayanamıyorum hangi hobi olursa olsun beğenmiş ve yapmak istiyorsam tüm malzemelerini almaya çalışıyorum bir iki parça derken bir bakıyorum baya baya almışım :D

Şimdi bu yazıma gelecek olursak ben o harf kalıplarından aldım ve dümdüz boş bir kurabiyeye (aynı dizide yaptıkları gibi) bastım güzel oldu ya falan dedim :D (Berbattı :D) Neyse tabiki de beni kesmedi internetten ararken şeker hamuruyla tanıştım Allah ım ne güzel görünüyorlar şeker hamurunun üzerinde yazılar dedim ve gittim şeker hamuruda aldım :D Hamuru açmak için ahşap merdanem yeterli gelmedi silikon merdane aldım. Bardakta yuvarlak kalıpmı çıkartıcam hep diyip şekilli kalıplar aldım, üzerine süsleme yapmam lazım diyip kurdeleli, kalpli, çiçekli kolpatlarda aldım :D Süsü az dedim yenilebilir boncuk aldım, yazı yazıyım dedim gıda kalemi aldım :d aldım da aldım :D bunlar başlangıç daha....

Bunları bu kadar neden yazdığıma gelirsek ne kadar doyumsuz olduğumu göstermek için :( :D

Neyse bu kadar malzeme  aldım ne yapıyım dedim ve yılbaşı için eşime kurabiye hazırlamak fikri geldi yaniii İLK şeker hamurlu kurabiyelerim bunlardır :)


Hepinizi youtube kanalıma da beklerim :* - KurabiyeKeyfim

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Okuma Bayramı Kurabiyesi

Küçük bir fıstığın okuma bayramı için istediği şeker hamurlu kurabiyelerim :)
Şeker hamurlu kurabiye tarifini Kurabiye Keyfim youtube hesabımda daha önce paylaşmıştım. Hem kurabiye tarifini hemde şeker hamuru ile süsleme nasıl yapılırı :) 
Hepinizi youtube kanalıma da beklerim :* - KurabiyeKeyfim
Uğur Böcekli Doğum Günü Kurabiyesi ve Konsepti

Gözümün nuru, hayatımın anlamı, bebeğim, birtanem, boncuğumun 1. Yaş Doğum Günü için yaptığım hazırlıkları paylaşmak istiyorum sizlerle....
Bunları hazırlarken genel olarak duyduğum çocuk 1 yaşında ne anlıcak neden bukadar abarttın fln gibi sözcüklerdi bende ısrarla içimden geldi diyerek cevap verdim.
İlk olduğu için herşeyi ellerimle yapmak istedim (bir tek pastası hariç ona cesaret edemedim mahvedersem diye). Bu yayınımda sadece kurabiye değil yaptığım diğer süslemeler, gelenler için hazırladığım hediyelikler.... Hadi başlayalım :)
Buarada hepinizi youtube kanalıma da beklerim 💋  - Kurabiye Keyfim
Konsept uğur böceği bende 2 çeşit kurabiye hazırladım 1 yaş ve uğur böceği olarak..


En çok uğur böcekliyi sevdim :D

Alttaki resimde gördüğünüz deniz mira yazısını photoshopta kendim tasarladım kırtasiyeden bastırttım. 1  yazısını fotograflardan yazmak fikrini internette görmüştüm çokta hoş oldu ışıktan dolayı resimde parlamış ama neyse..


Bunlarda peçeteliklerim, peçeteliklerim ve su şişe…

Elsa Frozen Konseptli Dogum Gunu Kurabiyeleri

Frozen Elsa Konseptli doğum günü için hazırladığım kurabiyelerim . Çok fazla zamanım olmadığından en kısa sürede bu kadar yapabildim.
Buarada hepinizi youtube kanalıma da beklerim 💋  - Kurabiye Keyfim